Knihovna SPVK

Co je to knihovna SPVK?

Obrázek osmi starých zaprášených encyklopedií v knihovní polici

Webová knihovna SPVK je projekt internetové knihovny pro nevidomé čtenáře, který jsme spustili v roce 2012 s cílem nabídnout nevidomým a zrakově postiženým čtenářům snadno dostupný zdroj kvalitní literatury a zábavy. Zajímá vás naše knihovna více? Určitě si poslechněte krátký sedmiminutový úvod do knihovny (v mp3).

A co knihovna vlastně nabízí?

  • V knihovně na vás čeká 7 299 knih a dokumentů
  • Z knihovny již bylo staženo 82 400 souborů
  • Knihovnu v tuto chvíli pravidelně používá 317 nevidomých a slabozrakých čtenářů

Zní to dobře a chci se zaregistrovat! Jak na to?

Především je nutné vědět, že všechny knihy v knihovně jsou určeny výhradně pro zrakově postižené a nevidomé čtenáře – držitele průkazu ZTP, ZTP/P. Na požádání je nutno zaslat sken této legitimace.

Registrace je tak možná pouze pro nevidomé, nebo zrakově postižené zájemce a musí projít schvalovacím procesem. Žádost o registraci odešlete ze stránky registrace.

Zde vyplníte postupně: jméno – příjmení – celou adresu (včetně města) – stupeň zrakového postižení – e – mailovou adresu – datum narození (den, měsíc, rok – například 29. 2. 1900) – Přihlašovací jméno (to je jméno, kterým se budete přihlašovat do knihovny) – heslo (toto vyplníte dvakrát pro kontrolu) – potom následuje zaškrtávací políčko, kde se zavazujete, že stažené knihy budete využívat pro vlastní potřebu a že je nebudete poskytovat třetím stranám (čestné prohlášení) – následuje tlačítko „Registrovat se“. Počkáte na e – mail z knihovny – ověření funkční e – mailové adresy, ve kterém aktivujete příslušný odkaz. Teď již počkáte na dokončení Vaší registrace, která Vám přijde rovněž e – mailem