Kdo jsme

Co je naším cílem?

Cílem našeho projektu je rozvoj digitální knihovny pro zrakově postižené a nevidomé spoluobčany,  kterou, prozatím zdarma a ve vlastním čase, budují nadšenci stejně zdravotně znevýhodnění. Téměř rok trpělivě skenují a starají se tak o nárůst krásných knih, různých žánrů a formátů do této knihovny. Tímto dokazují, že jim nejde pouze o peníze, ale především o naplnění života. Přesto však by většina nevidomých či jinak zdravotně postižených byla ráda za jakoukoli práci. Proto hledáme finanční prostředky, s jejichž pomocí by mohla být vytvořena pracovní místa pro zaměstnání z domova. Skenovat knihy mohou jak slabozrací, tak zcela nevidomí, kteří mají ozvučený počítač, skener a chuť pracovat. Na pozicích korektorů najdou uplatnění i další jinak zdravotně postižení.

Kdo za tím stojí?

Martina Roženková

Fotografie Martiny Roženkové
Narodila jsem se ve Varnsdorfu. Chodila jsem na základní školu pro slabozraké a nevidomé v Litovli. Poté jsem šla na střední školu pro nevidomé a slabozraké v Praze 4 – obor knihař.
Mou zálibou jsou především knihy, které čtu od dětství. Kdysi, když to ještě šlo v černotisku. Nyní v digitalizované podobě. Proto jsem se rozhodla, že založíme občanské sdružení a vytvoříme webovou knihovnu SPVK, aby krásnou literaturu mohli poslouchat i ostatní, kteří jsou na tom stejně po zrakové stránce jako já a pochopitelně pro nevidomé. Všichni si zaslouží vzdělání, či oddych při poslechu našich knih.

František Kořínek

Fotografie Františka Kořínka
Narodil jsem se  v Litvínově, kde jsem také začal chodit do ZDŠ. V polovině 4. třídy jsem však musel přejít do školy pro slabozraké a nevidomé v Brně. Vzdělání jsem úspěšně dokončil maturitou na gymnáziu v Praze a na VŠE jsem absolvoval dva semestry. Před odchodem do inv. důchodu jsem pracoval ve Spolaně v Neratovicích. Moje záliby jsou především matematika a veškeré přírodní vědy – především astronomie a fyzika. Zabýval jsem se také asi 20 let služebním výcvikem psů (sám jsem se specializoval na rottweillery). Celý život mě také zajímaly knihy, které bych chtěl nyní přiblížit druhým.

千歳飴 150セット – 7本入:全色/のし袋+手提袋付(レビュー書き込みで次回あめプレゼント)
バーチェ W200幅 ウォールナット材 無垢材 + 突き板 完成品 テレビボード テレビ台 AVボード プレミアム/学割対象店 ■ kn_p x10
中華 鍋 | 日本製 ・ 国産 | 匠の技 プロ仕様 極厚 チタン 両手 中華鍋 | 39cm | 板厚 極厚の2.5mm | ハイカロリーバーナー対応
バッファローヘッド・ビッグフィギュア(壁掛けタイプ)
16-17 NOVEMBER ARTISTE BLACK LTD/16-17 ARTISTE BLACK LTD/16-17 ノベンバー/16-17 ノーベンバー/16-17 アーティスト ブラックリ
【 ハンドルなし3段 6-3-M-9 】 【 厨房器具 製菓道具 おしゃれ 飲食店 】
食器棚 レンジ台 完成品 幅90cm 引き戸 ホワイト 白 ナチュラル 木製 モダン風 オープンダイニングボード キッチンボード レンジ収納 食器収納棚 キッチン収納棚 水屋 国産品 日本製
【ポイント20倍】ミキモク デスク アビーロード ダーク 100x50cm 引出し付 ASDO-10590 RLB 【2梱包】 ダーク
パナソニックエイジフリーライフテック 木製ポータブルトイレ 家具調トイレ〈座楽〉シャワポット ひじ掛け昇降 PN-L21525【代引不可】
クーラーボックス 大型 大容量【あす楽14時まで】アイスランド クーラーボックスCooler Box ?20QT / 18.9L?【smtb-F】迷彩 保冷力 釣り おしゃれ レジャー アウトドア キ

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.”
Jan Werich